niedziela, 3 listopada 2013

KUROZWĘKIPięknie musi być tu latem, kiedy drzewa są już w pełnej krasie, bo na początku maja jak widać jeszcze nie wszystkie się obudziły:)


Nazwa wioski trochę trudna do zapamiętania nawet dla Polaka, a dla obcokrajowca pewnie bardzo trudna do wymówienia:), ale wzięła się od rodu Kurozwęckich, więc inaczej być nie mogło. Miejsce przesympatyczne i bardzo klimatyczne.


 Zderzenie starego z nowym. 
Piękny stary dworek, a przed nim skuter:)


Zamek był jednym z pierwszych, murowanych zamków rycerskich w Polsce. Początkowo pełnił rolę obronną.
Teraz w XIV wiecznym Pałacu znajduje się hotel. Niestety nie byłam w środku, ale podobno w Restauracji Pałacowej serwują przepyszne polskie dania i co ciekawe jako jedyni w Polsce nawet dania z bizona. Można tu zorganizować wesela i różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe. Kompleks Pałacowy znajduje się w parku, wśród zieleni i zwierząt ( o czym za chwilę). Lepszej atmosfery i otoczki do zabawy chyba nie trzeba. Sama z chęcią skorzystałabym z takiej oferty.:)


Pawilon ogrodowy


Dodatkową atrakcją tego miejsca jest mini zoo. Można tu zobaczyć lamy, osiołki, strusie, kucyka szetlandzkiego, kozy, szopy, owce i świnki wietnamskie. Moją największą sympatię wzbudził kucyk.
Znajduje się tu również stadnina koni arabskich.


W Kurozwękach mieści się jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich.
Można z bliska obejrzeć dorodne okazy. Nam udało się zobaczyć również małego bizona.Myślę, że to miejsce jest naprawdę fajne na weekendowy wypad. Jest gdzie pospacerować, dobrze zjeść, dzieci mają tu mnóstwo atrakcji, a ponadto można pozwiedzać okoliczne zabytki.
Województwo świętokrzyskie zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że jest to trochę inna Polska.3 komentarze:

  1. Masz świetne wyczucie tematu i "nosa" do fajnych miejsc.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń