niedziela, 9 czerwca 2019

KRETA - JEZIORO KOURNASWracając z trasy postanowiliśmy zobaczyć jezioro Kournas znajdujące się 25 km od Rethymno.
To jedyne słodkowodne jezioro na Krecie stąd może nasza ciekawość.

Niestety byliśmy tam dość późno, a do tego nad górami zebrały się chmury, więc nie ujrzeliśmy jego szmaragdowo-turkusowej wody. Czy jest, więc taka naprawdę niestety Wam nie powiem.


Nad jezioro bardzo chętnie ściągają turyści wypoczywający nad morzem, ponieważ jest to jakieś urozmaicenie. Przyciągają ich plaże, możliwość popływania rowerkiem wodnym po jeziorze (7 euro za godz.) i tawerny rozciągające się przy brzegu.


Jeśli będziecie, więc w okolicach Rethymno może warto skorzystać z naturalnego słodkowodnego akwenu i uwolnić się na chwilę od słonej morskiej wody.
3 komentarze:

 1. No to zajechałaś w moje wakacyjne tereny. :) Do tego jeziora miałam rzut kamieniem.
  To jezioro w lepszą pogodę wygląda dość specyficznie, ponieważ ma dwa kolory. Jedna jej część jest błękitna, druga bardziej zielonkawa. Dzieje się tak dlatego, że w tym miejscu woda słona łączy się ze słodką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny blog, ciekawie opisujesz to piękne miejsce oraz robisz bardzo ładne zdjęcia:) Obecnie zastanawiam się nad odwiedzeniem tego kraju w wakacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. W okolicach Rethymno była moja Ania z Zięciem... Miałyśmy tam polecieć razem. Do dzisiaj mam wiadomość w komórce od Niej... :(

  OdpowiedzUsuń