piątek, 25 kwietnia 2014

WISŁA


Blisko Ustronia leży Wisła. Skorzystaliśmy, więc z okazji i pojechaliśmy zobaczyć to znane górskie miasteczko. W końcu to tutaj urodził się nasz znakomity polski skoczek Adam Małysz.


Na terenie tego miasta swoje źródła ma największa polska rzeka o tej samej nazwie - Wisła. To ładne miasteczko położone jest w głębi Beskidu Śląskiego. Najwyższe wzniesienia Wisły to Barania Góra i Stożek Wielki. Odpoczywali tu Bolesław Prus i Władysław Reymont. Baza hotelowa jest tu szeroko rozwinięta, a miejsc noclegowych jest ponad 9 tysięcy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej znany hotel w Wiśle z 562 pokojami to Hotel Gołębiewski.


W Wiśle znajduje się sympatyczny deptak usiany oczywiście górskimi pamiątkami. Królują tu wyroby z drewna, kapelusze góralskie i kapciuszki:)


W tym czasie kiedy przebywaliśmy Wiśle odbywał się bieg kelnerów. Pierwszy bieg odbył się w 1938 roku. Jest to niecodzienny widok, bowiem kelnerzy ubrani są w swoje uniformy i biegną z tacą, o której mówią, że z każdym metrem staje się coraz cięższa.


W Wiśle Malince w 2008 roku odbyło się uroczyste otwarcie skoczni narciarskiej i nadano jej imię Adama Małysza w dowód wdzięczności za zasługi dla kraju. 
Na górę można wjechać wyciągiem, co osobiście sobie podarowałam, bowiem dyndające nogi w powietrzu są ponad moje siły:) Pojechali, więc Córa z Mężem, a ja dotrzymałam towarzystwa Leosiowi:)


Widok ze skoczni posiadam, więc dzięki Mężowi i Córce:)


Stąd można kibicować skoczkom. Chętny jak widać już jest:)


Wisła jest moim zdaniem fajniejszym miejscem niż Ustroń, chociaż na pobyt w Ustroniu absolutnie nie narzekam. Tutaj po prostu więcej się dzieje:)2 komentarze:

 1. No i ładnie :) W Beskidach jest super, moja pasja :)
  Pozdrawiam gorąco :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beskidy są moimi ulubionymi górami, chociaż po nich nie chodzę;)
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń