sobota, 12 kwietnia 2014

POLANICA ZDRÓJPolanicę traktujemy jako fajne miejsce na niedzielny spacer i obiadek,  podobnie jak  Szklarską Porębę bądź Kudowę Zdrój.


Miasto leży na granicy Gór Stołowych, Gór Bystrzyckich i Kotliny Kłodzkiej. Słynie oczywiście z uzdrowisk, łagodnego podgórskiego klimatu oraz z najstarszego ośrodka chirurgii plastycznej w Polsce.
Polanica może pochwalić się również organizacją wydarzeń kulturalnych tj. Międzynarodowy Turniej Szachowy, Międzynarodowy Festiwal Filmów Amatorskich oraz Koncerty Muzyki Kameralnej i Organowej.


Znanym miejscem w Polanicy jest Park Zdrojowy. W lecie można się tu ukryć przed upałem i w zieleni odetchnąć świeżym powietrzem. Jest tu kolorowa fontanna, rozświetlona o zmierzchu szesnastoma kolorami. Na każdym kroku zapraszają nas knajpki i knajpeczki, gdzie można zjeść smaczne potrawy. Mamy tam swoją ulubioną restaurację. Ach trzeba pojechać do Polanicy kiedy zrobi się trochę cieplej i zebrać trochę zdjęć, bo kolekcję mam marną:( Nadrobię to, nadrobię:)

3 komentarze:

  1. Znam to miejsce. Byłem tam, już nawet nie pamiętam kiedy i na pewno sporo się pozmieniało :) Więc czekam na większą kolekcję zdjęć, będę mógł mniej więcej zobaczyć co się pozmieniało :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Inaczej robi się zdjęcia z myślą o blogu, a inaczej tak "po prostu". Niektóre posty mają właśnie jeszcze zdjęcia z czasów robienia foto" tak po prostu":), kiedy blog nie istniał: Na szczęście lato przed nami:)

    OdpowiedzUsuń
  3. U mnie jest podobnie, teraz już się to zmienia i robiąc zdjęcie wiem, że ono musi trafić na bloga :)

    OdpowiedzUsuń