czwartek, 28 listopada 2013

KARPACZZ Wrocławia do Karpacza jedzie się niecałe dwie godziny. Mimo, że mieszkam tak blisko, ponownie do Karpacza pojechałam po wielu, wielu latach. Pierwszy raz byłam tam mając piętnaście lat:)


Zapamiętałam Karpacz jako prześliczną miejscowość i kiedy przyjechaliśmy na miejsce, pomyślałam: 
"Co mi się tu tak podobało"? Nie mówię, że jest brzydko, ale czym ja się tak zachwycałam?
Młodzieńcza pamięć bywa dziwna. Być może było też tak dlatego, że niewiele wtedy jeszcze widziałam:)
Trzeba jednak przyznać, że o ile samo miasteczko nie powala na kolana, to widoki są piękne.


Trochę zmarzliśmy podczas spaceru, bo był to 3 marca, dodam, że 2012 roku. Ale było całkiem przyjemnie pochodzić sobie nawet w marcowym, jeszcze trochę słabo grzejącym słońcu. Bo cała frajda, to po prostu wsiąść do samochodu i ruszyć przed siebie, zawsze coś ciekawego można znaleźć.


A to dopiero jest widok. I te mądre, piękne oczy....


I coś czego w górach jest zawsze pod dostatkiem. Kapelusze, ciupagi i różne tego typu badziewie. Ale tam ma to swój urok,  a ja niekoniecznie muszę być klientem:) W końcu o gustach się nie dyskutuje.


Po drodze znaleźliśmy Skwer Śladów Zdobywców. Słynni miłośnicy gór mają tutaj odlane w brązie ślady.


Doszliśmy do bardzo ładnego miejsca przy zaporze na  Łomnicy. Zapora została zbudowana po powodzi , która miała miejsce w 1897 roku. Rzeka Łomnica jest podobno jedną z najbardziej niebezpiecznych i nieujarzmionych rzek Karkonoszy, a jej kilkumetrowy wodospad stanowi atrakcję turystyczną.


W drodze mijaliśmy takie oto widoki, aż wyłoniły się Karkonosze z piękną Śnieżką (1602 m n.p.m) na czele.


Widoki na pewno bardziej zachwyciłyby mnie po wdrapaniu się na Śnieżkę, ale mówmy o rzeczach realnych:) Przykro mi, wspinaczka to nie moja bajka.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz