niedziela, 1 grudnia 2013

SZKLARSKA PORĘBA


 Szklarska Poręba podoba mi się zdecydowanie bardziej niż Karpacz.
Czasami latem wsiadamy w samochód i jedziemy tu, żeby sobie pospacerować i zjeść obiad w miłym otoczeniu.

Jest to raj dla tych, którzy lubią chodzić po górach, jak wiadomo ja się do nich nie zaliczam ;), ale lubię tu przyjeżdżać.
W tym małym miasteczku oprócz gór jest wiele innych  atrakcji. 
Znajduje się tu Park Rozrywki Esplanada, Dinopark, Muzeum Mineralogiczne i Muzeum Energetyki, Park linowy Trollandia, Indiańska Wioska Canoe i wiele innych. Najmłodsi na pewno nie będą się tu nudzić, a myślę, że i dorośli z niektórych atrakcji również mogą skorzystać.
Ciekawą propozycją jest też Kolej Izerska, która jeździ malowniczym szlakiem łączącym Polskę i Czechy.

Warto też dodać ciekawostkę, o której pewnie nie wszyscy wiedzą. Otóż wąwóz Wodospadu Kamieńczyka był tłem do zdjęć popularnego filmu " Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".
Jak widać to magiczne miejsce przyciąga nie tylko turystów.
Niestety nie posiadam zdjęć z tego pięknego miejsca...chyba czas jednak zacząć się wspinać...


Na obiad tym razem wybraliśmy się do Młyna Świętego Łukasza, który znajduje się w centrum miasteczka. Jest to jeden z najstarszych zabytkowych obiektów Szklarskiej Poręby. Pochodzi z 1870 roku.
Obecnie w tym pięknie odrestaurowanym i ciekawie zagospodarowanym budynku znajduje się restauracja. Można tu również wynająć pokój lub pobawić się na dyskotece. 
Wnętrze jest przytulnie urządzone, a na zewnątrz można nacieszyć oko oryginalnymi dekoracjami.
Potrawy też są godne polecenia.


Na świeżym powietrzu jak wiadomo wszystko smakuje lepiej, co może być zgubne dla naszej sylwetki, ale jakież życie byłoby nudne, gdyby człowiek musiał sobie wszystkiego odmawiać:)


Widoki oczywiście są przepiękne i to właśnie kocham w górach. Nie wspinanie się po nich, ale podziwianie ich sprawia mi prawdziwą przyjemność.


A to zmęczony Podróżnik:)


Muszę tu jeszcze dodać, że w Szklarskiej Porębie jest wyśmienita pizza. Jeśli ktoś lubi ten przysmak na trochę grubszym cieście, to szczerze polecam. Zdarza nam się przyjechać tutaj specjalnie na pizzę do "Kanionu". 
Ogólnie mówiąc, Szklarska jest naprawdę fajna:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz