wtorek, 9 kwietnia 2013

BIBIONE Zdjęcie powyżej pochodzi ze strony www.italieonline.eu

 Region Veneto, w którym leży Bibione jest ósmym, co do wielkości regionem Włoch. Miasto to wielokrotnie otrzymywało certyfikat EMAS przyznawany tylko kurortom, które budowane są w zgodzie i harmonii z naturą, ponadto Bibione posiada status Niebieskiej Bandery, co oznacza, że międzynarodowa organizacja zrzeszająca ponad 30 państw, uznała ten kurort oraz jego plaże i czystość morza godnymi najwyższego uznania na świecie.
Bibione to typowy letni kurort. Raj dla rodzin z dziećmi. Szeroka, długa plaża ( ok 10,4 km), cieplutkie morze z bardzo łagodnym zejściem i długa promenada dla tych, którzy lubią spacerować.

W mieście jest mnóstwo restauracji, tawern, pizzerii, sklepów i atrakcji dla najmłodszych. Wszystko to działa do późnych godzin wieczornych.


Bibione to miasto apartamentów i hoteli, do wyboru, do koloru i na różną kieszeń. Jednak jeżeli chcecie wybrać coś co naprawdę Wam się spodoba, to zróbcie to wcześniej, np w grudniu lub styczniu, bo potem może być już problem. My w zeszłym roku zrobiliśmy rezerwację w kwietniu i naprawdę specjalnie nie było już w czym wybierać. 


Spacerując po Bibione postanowiliśmy odszukać nasz apartament, w którym mieszkaliśmy szesnaście lat temu, podczas naszego pierwszego pobytu w tym mieście i w ogóle po raz pierwszy we Włoszech.
Wspomnienia odżyły...:)


Oczywiście podczas spacerów obowiązkowa była wizyta w lodziarni:)


Wieczorami szukaliśmy restauracji, gdzie można by coś smacznego zjeść. Jadaliśmy w różnych miejscach, aż pewnego razu przykuła naszą uwagę restauracja, w której zawsze było mnóstwo ludzi. Jadało tu bardzo wielu Włochów, co już wydało nam się niemym poleceniem tej knajpki. Był to strzał w dziesiątkę. Ceny przystępne, a jedzenie naprawdę dobre. Polecamy, więc Restaurację SAN MARCO:)
I cenna informacja - w Bibione można znaleźć miejsca, gdzie można zjeść podczas świętej włoskiej siesty:)

ŁOSOŚ
 I przepyszne GNOCCHI

Będąc w tym mieście nie nastawiajcie się na zwiedzanie, tu można tylko wypocząć, ale niedaleko Bibione znajduje się tyle miejsc godnych odwiedzenia, że kurort ten staje się doskonałą bazą wypadową. 
I można tu spotkać Usta Prawdy, niczym te w Rzymie:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz