wtorek, 8 października 2013

SCHWETZINGENSchwetzingen to bardzo zadbane miasteczko i z wielką przyjemnością spaceruje się jego ulicami. Oprócz pięknych ogrodów, miasto znane jest również z uprawy szparagów.
Króluje tu barokowy pałac, wybudowany w 1697 roku. Pełnił on rolę letniej rezydencji hrabiów i książąt.
Do Schwetzingen wybraliśmy się w sierpniowy słoneczny dzień. Celem naszego wyjazdu był przepiękny ogród w stylu francuskim oraz angielski park krajobrazowy. Wstęp jest płatny, a koszt to 5 euro od osoby.

Ogród pochodzi z XVIII w. i zaprojektowany został na wzór ogrodu wersalskiego. Jego twórcą był książę Karol Teodor.


W ogrodzie są liczne fontanny oraz posągi w stylu rzymskim. Alejki zachwycają pięknymi kompozycjami z kwiatów oraz starannie i fantazyjnie poprzycinanych roślin. Trawa jak zielony dywan ściele się między fontannami i roślinnością. Bajkowy charakter tego naturalnego dzieła sztuki, podkreślają białe mostki zawieszone tuż nad wodą. Znajdują się tu także łaźnie i piękne altany.


Można tu spotkać dumnie przechadzające się ptaki, a w wodzie poobserwować pływające ryby, które zdają się być zainteresowane również nami:)


Mój podziw szczególnie wzbudził  prześliczny turecki meczet pochodzący z XVIII wieku. Obiekt jest bardzo zadbany, a jego odbicie podczas słonecznej pogody lśni w wodzie, otoczonej pięknie przystrzyżonym trawnikiem.


 Brama do Raju:)


Plan ogrodu


Naprawdę warto odwiedzić to miejsce. Można tu odpocząć wśród zieleni siadając na ławeczce i w cieniu drzew spokojnie podziwiać ogród.

2 komentarze:

  1. Właśnie wróciłam z Badenii - Wyrtembergii, w Schwetzingen również byłam, zachwyciło mnie to miejsce, bardzo fajnie je opisałaś, a także udało Ci się zrobić piękne zdjęcia, niestety tego dnia miałam trochę gorszą pogodę, dlatego moje zdjęcia nie są tak słoneczne i pełne kolorów:) pozdrawiam i życzę równie pięknych podróży:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo i zapraszam ponownie:) Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń