niedziela, 2 maja 2021

CHORWACJA - MEDULIN - plaża


Może ustalmy od razu, w Medulin ładnej plaży tak naprawdę nie ma. Myśląc o plaży mam tu na myśli widok szerokiego pasa z piaskiem i otwartym morzem. No dobra nie będę taka, bo coś do odpoczynku i opalania się tu jednak znajdzie.

Ta plaża na zdjęciach była stosunkowo blisko nas, ale to była plaża, która bardziej przypominała miejscówkę nad jeziorem. Akwen zamknięty, w lesie i siedzenie na dłuższa metę może być trochę niewygodne. Ale z drugiej strony były też plusy, ponieważ ludzi było niewiele, rosły tam drzewa, więc był cień, a woda była czysta. Dla mnie posiadacza czworonoga w tym upale było to zbawienie, bo chociaż kąpać to Leon się za nic na świecie nie chce, to przynajmniej mógł poleżeć w cieniu.

 

Zejść do morza można było po schodkach.


Sami możecie zresztą zobaczyć, że ludzi to tu specjalnie nie widać, bo pewnie większość siedziała na jedynej piaszczystej miejskiej plaży Bijeca. I wiecie co, byliśmy kiedyś tam wieczorem żeby zobaczyć jak to wyglada i powiem Wam szczerze, że szybko stamtąd uciekliśmy. Plaża jest wąska, a ludzi mnóstwo. Poza tym od naszego miejsca zamieszkania trzeba było kawałek iść, no bo przecież samochodem jeździć to już przegięcie. I z tego wszystkiego nie zrobiłam nawet zdjęcia. Jednak jak wpiszecie sobie nazwę plaży to na pewno ją znajdziecie. My jednak postawiliśmy na leśny spokój.
Sama droga niestety nieco męcząca bo jej większość znajduje się w słońcu.


Samo miejsce jak widać bardzo urokliwe, trzeba tylko uważać żeby nie dostać szyszką po głowie, bo natura jakoś musi się bronić;)


Można nawet natknąć się na trochę historii.

Jeśli lubicie ciszę i niekoniecznie potrzebny jest Wam piasek to miejsce na pewno Wam się spodoba.
3 komentarze:

 1. Ja tak za normalnymi plażami za bardzo nie przepadam, ile można tarzać się w piachu? Jeden dzień i w podróż, przecież nogi by mnie swędziały jakbym wybrała się za granicę aby leżakować w słońcu. To samo mogę robić u siebie na podwórku.
  Też bym postawiła na leśny spokój w takiej kwestii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo lubię piasek, ale to miejsce też mi się podoba. Jest piękna woda i widoki, no i zacienione miejsce do odpoczynku, bo mocne słoneczko to nie dla mnie. No i wakacyjny klimat, którym osłodziłaś dzisiejszy mocno deszczowy dzień.
  Ciepłego dnia:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie super miejsce. Jest cień, czysta i na pewno przyjemna woda. Czego chcieć więcej? Ja i tak nie lubię wylegiwania się na słońcu :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń