niedziela, 25 lutego 2018

MALTA - QAWRA - HOTEL SOREDA


Zaczynam w końcu podróż po Malcie. Wstyd się przyznać, ale minęło już pół roku od tego wyjazdu. Coś mam ostatnio ciężką rękę do pisania...Ponadto kurs włoskiego, a właściwie nauka języka włoskiego zagarnęła mój czas na pisanie bloga. Tak czy siak chyba najwięcej winy jest po prostu w moim ciężkim podejściu do zabrania się za post. Mam nadzieję, że wreszcie mi to minie.

Nasz wylot zaplanowany był na godzinę 21.05, niestety samolot miał dwie godziny opóźnienia. Siedzenie tyle godzin na lotnisku nie należało do przyjemności. Zwłaszcza, że przestali już robić ciepłe posiłki i nawet nie można było niczego sensownego zjeść.
Nie było wyjścia, więc koczowaliśmy. W końcu usłyszeliśmy upragniony komunikat i ustawiliśmy się w kolejce do samolotu. Lot przebiegł spokojnie, ok godziny 02.00 w nocy wylądowaliśmy na Malcie. Do hotelu zostaliśmy zawiezieni busem, a nasz kierowca miał swój sposób na jeżdżenie bez pasów. Za plecami miał zapięty pas i kiedy widział policjantów przekładał tylko rękę i gotowe, kierowca wzorowy:)

Zamieszkaliśmy w czterogwiazdkowym hotelu Soreda. Te cztery gwiazdki trochę na wyrost, ale specjalnie już mnie to nie dziwi. Sam hotel w sumie przyjemny. Na dachu basen, jeszcze jeden malutki na patio i duży basen kryty, także dla pływaków wybór jak widać spory.


Hotel przestronny z dużą restauracją. My mieliśmy dwa posiłki, bo niestety z samym śniadanie opcji nie było, a nam taka najbardziej odpowiada. Zawsze po południu i tak idziemy coś zjeść, więc ta kolacja zazwyczaj jest nam już zbędna. Jedzenie całkiem smaczne, może trochę za mało zróżnicowane, ale bywa. Przy szwedzkim stole stoją osoby, które nakładają gościom niektóre potrawy. Zwłaszcza przy ciastach, których jest sporo, zawsze ktoś jest. Na początku nas to trochę zdziwiło, ale później stwierdziliśmy, że to ma sens, bo ludzie jedzą oczami, ponakładają tyle tego jedzenia na talerze, że potem nie są w stanie wszystkiego zjeść i jedzenie się marnuje. Nikt nikomu nie bronił dokładek, więc nie ma się czego przyczepić. Do stolików prowadzi zawsze sympatyczna obsługa. Za napoje płaci się tylko gotówką przed wyjściem z restauracji.


Klimatyzowana sala do odpoczynku, zwłaszcza przydaje się kiedy trzeba opuścić pokój i zaczekać na busa np 3 godziny.


A to bar hotelowy. Na zdjęciu powyżej za szkłem znajdowała się restauracja.


Miejsca jak widać nie brakuje w hotelu, więc jak ktoś miał dosyć słońca, a nie chciał siedzieć w pokoju mógł odpocząć na parterze.
A to nasz pokój dwuosobowy z dostawką, pokój naprawdę był duży, więc nie odczuwaliśmy żadnego dyskomfortu.


Balkon mieliśmy od strony patio z widokiem na inne balkony. Specjalnie prywatności tam nie było, ale nasza strona miała ogromną zaletę, a mianowicie nie świeciło nam w okna słońce, co przy takich upałach jak na Malcie było zbawieniem.Więcej zdjęć można zobaczyć np na booking. 

Hotel nie jest może dla osób bardzo wymagających, ale na wakacje spokojnie można tam się zatrzymać. Zwłaszcza, że jego cena z HB była całkiem przyzwoita.
1 komentarz:

  1. Całkiem przyjemny hotel. Mam nadzieję, że w basenie na dachu się kąpałaś :)

    OdpowiedzUsuń