piątek, 2 października 2015

EGZOTYCZNY OGRÓD W MONACO - cz.2


Spacerując wśród egzotycznej roślinności trafiliśmy do Muzeum Antropologii Prehistorycznej. Myślę, że informacja o znajdującym się w nim szkielecie mamuta w niejednym turyście wzbudziła ciekawość. Nie ukrywam, że my również zaliczaliśmy się do tej grupy.

Muzeum Antropologii Prehistorycznej powstało w 1902 roku. Jego założycielem był Książę Albert I, który słynął ze swojego naukowego zacięcia.


Kiedy wchodzi się do sali od razu naszym oczom ukazuje się największa atrakcja tego muzeum, czyli  szkielet mamuta. Wrażenie jest dość niesamowite, tym bardziej, że eksponat jest naprawdę dobrze zachowany.


W muzeum można zobaczyć kości zwierząt oraz narzędzia z epoki paleolitu i neolitu. Znajdują się tutaj dwie sale, pierwsza to sala ogólna nazwana imieniem Alberta I, druga zaś to sala Rainiera III, gdzie oglądać można prehistorię lokalną.


Jak widać nie tylko szkielety zwierząt można tu zobaczyć.


Do wstępu na teren muzeum upoważniają te same bilety, które kupiliśmy wchodząc na teren ogrodu.


Kiedy już skończymy zwiedzanie, przed muzeum można sobie usiąść na ławeczce w cieniu!, (przynajmniej o tej porze kiedy tam byliśmy) i podziwiać piękne widoki roztaczające się przed nami.


Na terenie ogrodu znajduje się jaskinia, którą oczywiście można zwiedzić dzięki tym samym biletom. Niestety wejścia odbywają się mniej więcej co 40 minut, więc zrezygnowaliśmy. Nie ubolewałam nad tym specjalnie, ponieważ nie przepadam za takimi atrakcjami. Męczy mnie brak światła dziennego i w ogóle czuję się tam jakoś nieswojo.


Za to coś dlaczego absolutnie nie wolno sobie odpuścić zwiedzania ogrodu to widoki.  Jest tam po prostu przecudnie. Z góry można podziwiać Pałac Książęcy, katedrę, dzielnicę Monaco-Ville i praktycznie całe Księstwo.


A trochę dalej rozpościera się widok na dzielnicę Fontvieille z jej ślicznym portem i słynnym stadionem Ludwika II.


Widoki rozciągają się po krańce Księstwa Monaco, a tuż zanim zaczyna się francuskie Cap-d'Ail.


Roślinność tego ogrodu jest naprawdę piękna. A przy wyjściu znajduje się sklep, w którym można kupić sobie na pamiątkę kaktusa.


Jeśli mamy trochę więcej czasu na pobyt w Monaco, polecam to miejsca do zapisania sobie jako jeden z punktów wycieczki. Jeśli nie rośliny( być może ktoś nie przepada), to na pewno widoki są tego warte.


20 komentarzy:

 1. Oj tak, widoki są zdecydowanie tego warte. Ciekawe to muzeum, bardzo. Szkoda, że jaskinię odpuściliście, bo nie ukrywam ciekawi mnie jak ona tam wygląda i jakie są wrażenia po jej odwiedzeniu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy byłabym obiektywna nawet gdybyśmy poszli do tej jaskini, bo tak jak napisałam nie bardzo są to moje klimaty, ale jak ktoś lubi to pewnie warto:)

   Usuń
 2. Szkielet mamuta to ostatnia rzecz, której spodziewałabym się w ogrodzie botanicznym, ale w sumie... dlaczego nie, ciekawy pomysł. A te widoki z góry faktycznie obłędne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie też nas trochę dziwił ten mamut, ale może został potraktowany jako coś egzotycznego i dlatego tam trafił;)

   Usuń
 3. Mamut jest super - mnie by zachęcił do odwiedzin ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nas właśnie też przyciągnął do muzeum:)

   Usuń
 4. Super ten mamut!! Chetnie bym obejrzała ;)
  A te widoki, zwłaszcza na port, mam podobne na swoich zdjęciach, ale fajnie ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widoki są naprawdę piękne, więc warto:)

   Usuń
 5. Widoki : Poezja :) Muzeum bardzo ciekawe, tym bardziej, że nigdy wcześniej nie byliśmy w tego typu muzeum. Mamut zdecydowanym gwoździem programu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W muzeum na pewno mamut był "gwoździem":)

   Usuń
 6. Szkieletów bym się nie spodziewał w takim ogrodzie a tu proszę. Mamut robi wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie ja też byłam zaskoczona tym mamutem w takim miejscu.

   Usuń
 7. Tak sie zastanawialam, czy bylam w tym ogrodzie czy w innym i chyba w innym, bo mamuta to ja nie kojarze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się o tym mamucie dowiedziałam tuż przed wyjazdem:)

   Usuń
 8. Rzeczywiście piękne widoki! Warto wybrać się w to miejsce - za takimi muzeami raczej nie przepadam :) ale może weszłabym żeby chociaż sprawdzić jakiej wielkości był ten mamut :)

  http://www.travelekspert.com/2015/10/25-photos-that-will-convince-you-to.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wiele osób odwiedza to muzeum, właśnie ze względu na mamuta:)

   Usuń
 9. Bardzo ciekawe muzeum, z chęcią zobaczyłabym szkielet mamuta na własne oczy. W przeciwieństwie do Ciebie jaskinie uwielbiam a w otoczeniu takich pięknych widoków 40-sto minutowe czekanie na wejście byłoby czystą przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam Ci się, że my przed tą jaskinią i tak siedzieliśmy chyba 20 minut ze względu na widoki i cień:)

   Usuń
 10. Do jaskini to bylabym pierwsza) Ale rozumiem, ze nie wszyscy to lubie.
  Bardzo ciekawe muzeum:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja coś mam problem z tymi jaskiniami, ale na Słowacji dałam radę:)

   Usuń