sobota, 24 maja 2014

MIĘDZYGÓRZEW ostatni dzień wakacji w 2008 roku wybraliśmy się do Międzygórza, które leży w dolinie u podnóża Śnieżnika.
Ciekawostką jest to iż w tej właśnie miejscowości w 1965 roku kręcono pierwszy odcinek znanego serialu "Czterej pancerni i pies".


Jakże przyjemnie było spacerować wśród drzew i pooddychać świeżym powietrzem. Dobrze wyrwać się od czasu do czasu w takie miejsca, zwłaszcza jeśli mieszka się w dużym mieście. W towarzystwie rozśpiewanych ptaków doszliśmy do Wodospadu Wilczki, który przed powodzią w 1997 roku miał 27 metrów i formę kaskady. Teraz ma już tylko 22 metry. Wokół niego rośnie piękny stary las i zdobią go śliczne skałki. Wodospad znajduje się w rezerwacie, który przystosowany jest do zwiedzania.


Biały podróżnik wyruszył z nami, ale jak to z nim bywa od czasu do czasu ogłaszał strajk:)


Takie oto mądrości napotkaliśmy po drodze:)


I tak doszliśmy do Ogrodu Bajek. Jest to niewątpliwa atrakcja dla dzieci, chociaż dorośli również cieszą się z rozpoznawanych przez siebie bajkowych postaci:) Powrót do dzieciństwa zawsze jest miły.


Oprócz znanych bajkowych postaci można tu podziwiać piękne rośliny i drewniane domki. Spacer jest naprawdę bardzo przyjemny, zachęcam więc do odwiedzenia tego miejsca z dziećmi. Droga nie jest męcząca, a dowodem na to jest moja tu obecność;)


Bardzo miło wspominam ten niedzielny wypad do Międzygórza. Było to miłe zakończenie kolejnych wakacji w towarzystwie przepięknej słonecznej pogody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz