wtorek, 21 stycznia 2014

EL GOLFO - LAGO DE LOS CLIKOS - LAGUNA VERDE
 Zielona Laguna znajduje się u stóp wulkanu El Golfo.  Został on uformowany podczas erupcji w 1730 roku. W jego wnętrzu możemy oglądać zielone jeziorko o głębokości 8-10 m, które swój kolor zawdzięcza znajdującym się w wodzie minerałom i algom. Woda jest pochodzenia oceanicznego, a jej zasolenie tak intensywne, że pokonuje pod tym względem podobno nawet Morze Martwe. Kontrast zielonego jeziorka z czernią wulkanu jest naprawdę fascynujący. Kolory zachwycają. Natura jest jednak największym artystą. Potrafi wszystko tak stworzyć, połączyć i pokolorować, że nie musi obawiać się posądzenia o kicz. Człowiek próbując oddać to na płótnie nie zawsze może być tego pewien...


Z punktu widokowego możemy podziwiać również rybacką wioskę El Golfo. Może nie wszyscy wiedzą, że właśnie tutaj były kręcone zdjęcia do filmu Pedra Almodovara "Przerwane objęcia". 
W grudniu 2013 r. wytwórnia WB nagrywała w EL Golfo swój nowy film i turyści nie mieli tu wstępu. Na szczęście skończyli przed naszym przyjazdem i dane nam było delektować się tym pięknem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz