piątek, 7 czerwca 2013

LADENBURGLadenburg to urokliwe miasteczko leżące w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.
To co od razu zwróciło moją uwagę w tym mieście to spokój i cisza. Panuje tu nawet chwilami wręcz senna atmosfera. Naprawdę spacer tam należał do prawdziwego relaksu. Miasteczko bardzo czyste i zadbane, ze swoim klimacikiem sprzyja relaksowi. Takie właśnie lubię najbardziej.
Być może Ladenburg zauroczył mnie między innymi przez swoje śliczne okiennice i kwiaty, co oczywiście pobudziło wspomnienia o Italii.:)
Niestety niewiele jest informacji na temat tego miasta, a szkoda.
Naprawdę warto tam pojechać i podelektować się spokojem i zielenią tego miejsca. Można usiąść w jednej z małych kawiarenek i poobserwować toczące się tu powolne życie, co oczywiście uczyniliśmy.


Nie mieliśmy określonego planu, po prostu zrobiliśmy sobie spacer po nieznanym nam mieście. 
Bardzo miło wspominam tę wycieczkę. Trzeba przyznać, że małe niemieckie miasteczka posiadają swój klimat. Panuje tam zawsze ład i porządek. Jest czysto i wszystko wydaje się naprawdę bardzo zadbane.

Spędziliśmy tu prawie cały dzień, snując się kolorowymi uliczkami Ladenburga. Nadszedł jednak czas powrotu, udaliśmy się, więc na stację, aby poczekać na pociąg do Mannheim.
Warto odwiedzać takie miejsca.

1 komentarz:

  1. Mnie również zauroczyło to miasteczko, urocze kolorowe domki. I rzeczywiście ciężko znaleźć więcej informacji na jego temat.

    OdpowiedzUsuń