piątek, 24 maja 2013

FRANKFURTFrankfurt jest piątym co do wielkości miastem Niemiec, jedną z największych metropolii finansowych świata.
Nie ma tu niestety zbyt wiele do zwiedzania, ponieważ miasto zostało zniszczone podczas drugiej wojny światowej i straciło 90 procent swoich zabytków.
Frankfurt jest największym skupiskiem drapaczy chmur znajdujących się w Europie.


Jednym z dobrze zachowanych zabytków Frankfurtu jest kościół św. Pawła. Wzniesiony został w latach 1789-1833. Po drugiej wojnie światowej kościół został zrekonstruowany i odtąd nie służy celom religijnym. Odbywają się tu gale oraz imprezy polityczne i kulturalne.


Römerberg, to historyczne centrum miasta. Do nielicznych zabytków ocalałych po wojnie należą kamienice z charakterystycznymi  fasadami  ze schodkowymi szczytami. 


Być w Niemczech i nie zjeść bratwursta to tak jak być we Włoszech i nie zjeść pizzy:) My oczywiście postanowiliśmy to zrobić. Usiedliśmy przy drewnianym stole, na drewnianych ławkach i odpoczywając delektowaliśmy się tymi przysmakami.


Od południowej strony Starego Miasta znajduje się  kościół św. Mikołaja. Budowla  została bardzo ładnie odrestaurowana. Początek budowy datuje się na 1253 rok. Świątynia przeszła liczne przebudowy.


Katedra we Frankfurcie zwana Katedrą Cesarską jest najstarszą, największą i najważniejszą budowlą sakralną w mieście. Zbudowana jest w stylu gotyckim. Wieża kościoła ma 95 m wysokości. Katedra poświęcona jest św. Bartłomiejowi apostołowi ze względu na relikwie sprowadzone przed 1239 rokiem. Kościół wielokrotnie ulegał zniszczeniu.


Frankfurt to nowoczesne, ruchliwe miasto.  Panuje tu atmosfera ciągłego pośpiechu. 
Nie brakuje tu również sklepów z najbardziej znanymi i cenionymi markami. Ceny jednak nie zachęcają do robienia w nich zakupów:)


Ponieważ znane, ogromne lotnisko znajduje się 12 km od centrum Frankfurtu, wracając autostradą mogliśmy obserwować (czasami naprawdę nisko nad nami) , podchodzące do lądowania samoloty.

 

Zbudowana w stylu gotyckim. Wieża kościoła wznosi się na wysokość 95 m.

Więcej: http://www.travelin.pl/atrakcja-turystyczna/katedra-we-frankfurcie-nad-menem
Copyright © Travelin.pl
Zbudowana w stylu gotyckim. Wieża kościoła wznosi się na wysokość 95 m.

Więcej: http://www.travelin.pl/atrakcja-turystyczna/katedra-we-frankfurcie-nad-menem
Copyright © Travelin.pl

2 komentarze:

 1. We Frankfurcie byłam jedynie przejazdem. Chętnie nadrobię zaległości, bo nocny widok mnie zachwycił. Samoloty przelatujące nad autostradą widziałam niedaleko Amsterdamu. Hałas niewiarygodny :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że mnie zachwycają samoloty. Mogłabym tak cały czas je obserwować jak startują i lądują:)Frankfurt to całkiem ciekawe miasto, chociaż ja wolę te bardziej klimatyczne.Pozdrawiam

   Usuń